Aktualności Zajęcia pozalekcyjne

Koło techniczne: Modelowanie przestrzenne w programie SketchUp

Modelowanie przestrzenne jest niezwykle ciekawym zagadnieniem, nie tylko dla oglądających trójwymiarowe obiekty, ale i dla tworzących. Wiele programów, za pomocą których można takie obiekty skonstruować jest dla szkolnych celów niedostępna z uwagi na swoją cenę, wymagania sprzętowe i trudność ich wykorzystania. Profesjonalne programy do modelowania przestrzennego są najczęściej wykorzystywane przez biura projektowe. Poszukując programu, który byłby łatwy w użyciu, darmowy i mógł być wykorzystany w edukacji można znaleźć program SketchUp.
Zobaczmy jak z programem radzą sobie nasi uczniowie ze starszych klas, projektując swoje wymarzone budowle. Są to jeszcze niedokończone projekty – liczymy na Waszą wyrozumiałość. W ostatnim tygodniu czerwca przedstawimy animacje z trzech wybranych projektów, które udało się im ukończyć.
Po kliknięciu w zdjęcie zobaczycie, kto jest autorem!

Jeżeli chcą Państwo również „pobawić się” w tym programie zapraszam na stronę, z której można pobrać sobie darmową wersję do użytku domowego o nazwie SketchUp Make 2017 – Pobierz.