Aktualności Zajęcia pozalekcyjne

Zwiedzaj SP 23 w MINECRAFT EDUCATION EDITION

Rozwiązuj zagadki i quizy z różnych dziedzin. Zdobywaj skarby!

Chcielibyśmy zaprezentować projekt świata Minecraft, który wykonali uczniowie na kole informatycznym (początek – grudzień 2019 r.) i w zespole Minecraft SP23 w Teams podczas nauki zdalnej.
Oczywiście zapraszamy do zwiedzania naszego świata (w dodatku bez maseczki 😉 ) – wystarczy pobrać i zainstalować aplikację Minecraft Education Edition – w sklepie Windows, albo ze strony https://education.minecraft.net/get-started/download – następnie wystarczy zalogować się swoim kontem Office 365, pobrać i zaimportować plik naszego świata.

Do końca czerwca dla uczniów odblokowana jest pełna licencja. Potem można jeszcze 10 razy uruchomić aplikację w pełnej wersji lub wykupić osobistą licencję, która jest o wiele tańsza niż wersja Minecrafta na Windows 10, a niewiele jej ustępuje i ma dodatkowe zalety edukacyjne.

Oto opis i link do pobrania pliku świata:

Tak, nie mylisz się… możesz już dziś wrócić do szkoły i znaleźć się w znajomych murach…
Przez ostatnie pół roku nasza drużyna Minecrafta budowała pieczołowicie szkołę. Może brakuje tam pewnych pomieszczeń, ale i tak odnajdziesz dużo znajomych kątów.
Dodaliśmy różne, quizy, zagadki matematyczne i gry sprawnościowe (parkour). Przechodząc kolejne etapy możesz zdobyć skarb. Jeśli jesteś wytrawnym graczem, zrobisz to w trybie przetrwania 😉
Może znajdą się osoby, które chciały by rozwijać z nami ten świat? Co wam szkodzi dołączyć do naszej grupy, gdy już zaczniecie się nudzić na wakacjach 🙂 Dajcie mi tylko znać.
Tak więc życzę miłej zabawy przy rozwiązywaniu zagadek i odkrywania coraz to nowych zakamarków naszego świata! Zdobądź skarb, zrób sobie selfie, a zrzut ekranu zaprezentuj na Teams.

Poniżej znajdziesz link do pliku świata, który pobierasz, zapisujesz na dysku i importujesz do aplikacji. Jeżeli jest zainstalowany Minecraft Education Edition, to wystarczy dwa razy kliknąć w ten plik i następnie zalogować się do aplikacji Minecraft przez swoje konto Office 365, a świat zostanie automatycznie zaimportowany.
POBIERZ PLIK

Proszę o podzielenie się z nami wrażeniami poprzez wypełnienie tej anonimowej ankiety, dziękuję 😉
Link do Ankiety

W tworzeniu szkoły udział wzięli:
Julia Stolarczyk 8a, Wanessa Bednarz 8c, Kinga Baranowska 8c, Kacper Żuraw 7a, Anastasia Daniel 7c, Oliwia Kostek 7c, Maksymilian Biega 7c, Dominik Kwiatek 7c, Olaf Bielec 7c, Patryk Brzezicki 7c, Bartek Iskra 6a, Kacper Machowski 6a, Adam Guliński 6c, Szymon Popek 6c, Michał Dykiel 6c, Maksym Pyndyk 6c, Mateusz Żuraw 6d, Szymon Skiba 5g, Tymon i Jonasz – moi synowie 🙂
Szczególne brawa należą się Oskarowi Samborowskiemu z 8b, który znajdował rozwiązania wszelkich problemów.

Dziękuję Wam wszystkim i składamUkłon 🙂
Bartłomiej Biedroń