Aktualności Kącik czytelnika

Kącik czytelnika: ,,Bransoletka” – Ewa Nowak

Weronika kończy gimnazjum. Jej rodzice to wykształceni ludzie na poziomie, tacy, którym uniżenie kłaniają się sąsiedzi. A jednak życie Weroniki nie jest usłane różami. To codzienna walka o akceptację i niezależność, o siebie. Dziewczyna musi znosić uszczypliwe docinki ojca i brata oraz obojętność matki, która woli zdystansować się i odciąć od rodzinnych problemów. W szkole wcale nie jest łatwiej. Koleżanki bywają okrutne.

Na horyzoncie pojawia się jednak promyk nadziei. Podczas wycieczki z inną klasą Weronika poznaje chłopaka. Kiedy Łukasz namawia ją na wyjazd na zimowy obóz teatralny, dziewczyna jest w siódmym niebie. Okazuje się jednak, że los zamiast zesłać uśmiech, postanowił zrobić jej niemiłego psikusa…

Czy dziewczyna odnajdzie upragnioną miłość? Czy z Werki stanie się Weroniką? Co da jej siłę, żeby w domu i w szkole walczyć o siebie? Czy talizmanem przynoszącym szczęście okaże się tytułowa bransoletka?

Ewa Nowak — polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka. Zadebiutowała w 1997 r. w “Filipince” tekstem dotyczącym zdawania egzaminów ustnych. Współpracuje z czasopismami “Cogito”, “Victor Gimnazjalista”, “Victor Junior”, “Trzynastka”, “Sens”. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – “Wszystko, tylko nie mięta”. Od tamtej pory napisała już trzydzieści książek.
Książki tej autorki poruszają aktualne problemy współczesnej młodzież, co zapewne wynika z doświadczenia zawodowego. Rodziców, czasem zagubionym w meandrach psychiki swoich dzieci lektura tych powieści na pewno ułatwi obranie właściwego kierunku na rodzicielskiej busoli. Misja Ewy Nowak polega bowiem na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu.
Ważniejsze wyróżnienia i nagrody otrzymane przez Ewę Nowak: “Bardzo biała wrona” – Książka Roku 2009 Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY, wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej 2009 za książkę “Pajączek na rowerze”.

Źródło: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/2553/Bransoletka—Ewa-Nowak